Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za každého nepřijatého běžence na základě nového zákona EU zaplatí ČR 6,5 mil. Kč

10. 03. 2017 16:22:40
Když narazila kancléřka Merkelová na hromadný odpor národních států přijímat migranty a na odpor jich samotných odejít z Německa , potřebuje zoufale vymyslet, co s těmito nebezpečnými lidmi, kterých navíc stále přibývá, dělat.

Když chtěla rozdělovat své hosty podle kvót do všech zemí EU, nevyšlo to, pak se snažila vnutit zemím rozdělování podle tzv. dobrovolných závazků, a opět nic. Evropská komise (EK) chce proto nyní zavést nový trvalý mechanismus umisťování tzv. uprchlíků a prosadit ho jako definitivní standardní zákonnou součást systému. Na každý stát by připadla přesně určená referenční hodnota běženců. Pokud by stát překročil 150 % z tohoto povinného počtu, pak by nemusel dál nikoho přijímat a musel by se o běžence podělit jiný stát s nevyčerpanou kvótou 150 %. Na nás konkrétně EK vypočetla 2 % z příchozích. Kdyby tedy například požádalo jako loni 300 000 běženců o azyl, na nás by připadla referenční hodnota 6 000 a když ji překročíme na 9 000, pak další převezme jiný stát, který na překročení své kvóty nedosáhl. Pokud státy nebudou chtít tyto trojské koně přijmout, musejí se vykoupit příspěvkem solidarity na běžence v hodnotě 250 000 eur (6,5 milionů korun) na hlavu. Pokud se ČR vzepře tomuto nedemokratickému diktátu EK, musí zaplatit 2 252 000 eur = 58 500 000 Kč. Demokracie jako vyšitá!

Zní to neuvěřitelně, ale EK to zřejmě myslí vážně. Den před důležitým summitem EU 8. března 2017 rakouský kancléř Kern populisticky prohlásil další nesmysl, že země odmítající přerozdělování uprchlíků by měly přijít o evropské dotace z EU. Je to dalším krokem pro podporu výše uvedeného zákona, jen místo pokut by přišly země o peníze. Je jasné, že tento postoj bruselských politiků EU rozeštvává, což je velmi nebezpečné v době, kdy se k nám bude valit po skončení bojů v Iráku a Sýrii obrovská nová vlna uprchlíků prošpikovaná poraženými zabijáky Islámského státu. Místo eskalace neshod bychom měli dvojnásob rychle hledat společná řešení, jak zamezit tomuto přílivu nebezpečných lidí do našich zemí. Ovšem to by musel Brusel chtít tento příliv zastavit. Ne se starat o to, jak pomoci realizovat fatální myšlenku matky Merkelové - pozvat do zemí EU miliony běženců, kteří by rozředili neposlušné státy, zastrašili atentáty jejich obyvatele a přinutili je spojit se pod všeobjímající křídla Bruselu.

Pokud EK vidí jako jediný recept na řešení tzv. uprchlické krize EU přerozdělovat, přerozdělovat a přerozdělovat místo toho, aby jejich příliv zastavila a stávající navrátila do jejich zemí, aby pomohli budovat tamní infrastrukturu ve válkou zničených městech, pak je jasné, že o příliv běženců stojí. Jen to pokrytecky nechce říci vyděšeným obyvatelům naplno. Neřekne upřímně, že jen tak si splní bruselští mandaríni sen o zničení národních států a vybudování svého megastátu. Neřekne upřímně, že politikům EU nejde o to, jak migraci zastavit, ale jak ji zlegalizovat, aby mohli konečně zrealizovat svůj sen vybudovat jednotný stát EU.

Co na toto nebezpečné chování EU říkají naši významní politici?

Ministr vnitra Michal Chovanec, který se v EU neúnavně staví proti povinným kvótám, k tomu našemu listu sdělil: "Nerozumím tomu, proč se podobné nesmyslné návrhy některých států stále dokola opakují, teď navíc den před důležitým summitem EU. Česká republika je v rámci uprchlické krize jednou z nejaktivnějších zemí, která důsledně pomáhá přímo v místě konfliktů i v okolních státech. Naši lidé pomáhají i přímo v Řecku či Itálii a naši policisté jsou vždy tam, kde je potřeba a kde o jejich pomoc požádají, ať jde kromě Řecka a Itálii o Maďarsko, Srbsko, Slovinsko nebo Makedonii. Aktivní pomoc tam, kde je potřeba, přesně to je cesta, kterou se podle nás mají problémy řešit. Doufám, že to pochopí i ti, kteří se místo toho soustředí na výhrůžky na adresu svých partnerů. Podobnými populistickými výkřiky se nenecháme zastrašit! Půjdeme cestou zdravého rozumu a cestou, jejímž základním cílem je také zajištění bezpečnosti pro naše občany."

Bývalý prezident Václav Klaus a neúnavný kritik praktik EU na otázku, jaký model pro přijímání přistěhovalců přijmout, zda třeba nepřijmout australský či americký, rezolutně prohlásil, že nechce vymýšlet žádný model legální migrace: "Nechci žádný model pro legalizaci migrace. Normální je neemigrovat, neemigrovat a neemigrovat se třemi vykřičníky!!! Jsem proti vymýšlení jakýchkoliv prostředků, jak to dělat, proto je mi naprosto ukradeno, zda australským modelem či americkým. Navíc jsou to modely migrace do prázdných zemí a odlišujme proto migrace do prázdných zemí od tohoto evropského modelu. A kromě toho si uvědomme, že při emigraci do Ameriky byla zem prázdná také proto, že přistěhovalci prakticky vyhubili původní obyvatele. A to, že imigranti dovedou vyhubit původní obyvatelstvo, bychom si měli zapamatovat! Zdá se mi navíc urážlivé i vůči emigrantům, aby nějaký pitomec rozhodoval o tom, koho přijme či ne. Já k nám nechci emigranta ze Sýrie ani s diplomem z Matfyzu ani kopáče kanálů. Nechci, aby se tu dělo něco, co se děje dnes a denně v Německu, kde brutálním způsobem oznámí starostovi 16tisícového města, že dostane klidně 800 migrantů a on je musí někam umístit, i když chce skočit z okna!"

J. Em. Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český vyjádřil postoj k přijímání běženců jasně: "PRÁVO NA ŽIVOT A BEZPEČÍ NAŠICH OBČANŮ JE NADŘAZENO OSTATNÍM PRÁVŮM." Podle něj se naše země i celý evropský kontinent nachází ve vážném stavu. Mají-li být vlády zodpovědné, je třeba si uvědomit i nebezpečí rozvratu: "Spolu s otevřenou náručí je proto na místě i ostražitost. Jestliže někdo tvrdí, že ptát se na náboženskou orientaci utečenců je bezvýznamné a že se tím porušují jejich lidská práva, pak si myslím, že právo na život a bezpečí našich rodin a občanů této země je nadřazeno ostatním právům. Neznamená to žádné kastování, ale rozumné uvažování – slyšeli jsme snad někdy, že by křesťané či Židé z těchto zemí v Evropě působili jako teroristé? Povšimněme si výzvy papeže Františka, kterou v OSN zopakoval kardinál Parolin, že agresi je nutno zastavit všemi dostupnými prostředky. To neznamená, že popírám postoj křesťanů pomáhat člověku v nouzi. V současné situaci se ale nesmí zanedbávat fakt, že s vlnou skutečných migrantů se k nám dostanou i nebezpeční nepřátelé. Začteme-li se do Bible, zvláště do prorockých knih, setkáme se například s prorokem Jeremiášem, který vyzývá obyvatele Jeruzaléma, aby neodcházeli ze své vlasti i v těžké situaci. Musíme tudíž vyžadovat od mužů těchto zemí, aby ze svých zemí zbaběle neutíkali a nenechávali tam své rodiny napospas. Aby své domovy a rodiny bránili a po válce pomáhali své země obnovovat. Zdá se mi v této chvíli, že úsilí mnoha imigrantů dosáhnout některých cílových zemí, opakování hesla "Hungary no good, German very good" je obrazem organizované kampaně. Připadá mi to podobné podpoře guerill za 2. světové války proti britskému impériu nebo podpora SSSR a jeho satelitů některým státům v minulých desetiletích."

Postoje prezidenta Miloše Zemana na kvóty i na běžence jsou jednoznačné - "Buďme solidární se zeměmi V4, se Slovenskem, Maďarskem a Polskem. Žádné kvóty a tím pádem žádné výkupné.“

Názory ministra financí Andreje Babiše na přijímání běženců jsou notoricky známé "Už ani jednoho uprchlíka. Kvóty na uprchlíky musíme odmítnout i za cenu sankcí. Poslanci musí vládu zavázat, že musí odmítnout kvóty. Kvóty respektovat nebudu..."

Premiér Bohuslav Sobotka je rovněž zatím neoblobný: „Česká republika odmítá zavádění kvót pro uprchlíky, a stejně tak odmítáme i návrhy na sankce za jejich neplnění. Kvóty jsou v debatě o řešení migrační krize slepou uličkou a Evropská komise by už tuto myšlenku měla konečně opustit.“

Věřme tedy, že naši politici, navzdory obrovského a stále se stupňujícího tlaku šílených bruselských úředníků, se budou snažit zachránit naši křesťanskou kulturu a nedopustí, abychom v ní žili pod právem šaría. Za tyto postoje jim patří náš dík.

Ať jim v jejich boji s hydrou EU pomáhá Bůh.

Autor: Ivana Haslingerová | pátek 10.3.2017 16:22 | karma článku: 35.22 | přečteno: 1783x

Další články blogera

Ivana Haslingerová

Morální a společenský rámec křesťanství

Ať se to komukoliv líbí či nelíbí, v dějinách civilizace nenajdeme osobnost, která by tak ovlivnila svým učením a odkazem po celá budoucí tisíciletí lidstvo, jako Ježíš Kristus.

27.8.2017 v 18:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Ivana Haslingerová

Václav Klaus byl oceněn za mimořádný příspěvek k rozvoji postkomunistických zemí Evropy

Universita v polské Toruni udělila našemu bývalému prezidentu Václavu Klausovi prestižní Jagellonskou cenu za mimořádný příspěvek k politickému, hospodářskému, kulturnímu, vědeckému a sociálnímu rozvoji střední a východní Evropy.

14.8.2017 v 8:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 8 | Diskuse

Ivana Haslingerová

Kardinál Tomášek nám ukazoval cestu jak si i v nejtěžších dobách zachovat svou důstojnost

Před 25 lety, 4. srpna 1992, odešla k Bohu morální autorita komunistické diktatury J. Em. František kardinál Tomášek, arcibiskup pražský. Osobnost, která byla nejen symbolem boje za náboženskou svobodu.

7.8.2017 v 13:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Ivana Haslingerová

Ladislav Jakl: Na referendu o vystoupení z EU jsem připraven spolupracovat s kýmkoliv

Po chvilkovém smutku a jakémsi ochromení, kdy se zdálo, že pravice v ČR odchodem presidenta Václava Klause z její poslední bašty Hradu už definitivně zanikla, zvedla tato opět hlavu a pustila se do boje za svobodu v naší zemi.

7.7.2017 v 14:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Žarko Jovanovič

Německé volby, Merkelová neprohrála, AfD může slavit

Po neděli strávené v diskusí s lidmi v ulicích, bylo zjevné, že Merkelová neprohraje, Němci zatím necítí bezprostřední ohrožení, cítí ale obavy. AfD byla pod obrovsým mediálním tlakem, který stavěl její voliče téměř mimo zákon.

24.9.2017 v 20:55 | Karma článku: 9.18 | Přečteno: 86 | Diskuse

Bohumír Šimek

Lékaři a předvolební sliby našich politiků

Dominuje politický populismus a jen jedna strana má představu o skutečné reformě zdravotnictví, čímž je pro nás světélkem na konci gigantických, zdravotnických tunelů.

24.9.2017 v 17:09 | Karma článku: 9.11 | Přečteno: 383 | Diskuse

Jan Dvořák

Kancléřka míří hodně vysoko

Už když se paní kancléřka ráno probudila, byla si jista tím, že za dvanáct hodin bude prakticky rozhodnuto, že volebním vítězstvím si po dosavadním funkčním hatttricku už počtvrté prodlouží svůj dočasný pobyt v kancléřství.

24.9.2017 v 12:49 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 533 | Diskuse

Jiří Fábik

Kradu, kradeš, krademe - politiky se staneme.

Proč občan který požádal o půjčku, byl odsouzen za nepravdivé údaje uvedené v žádosti.. Politik který uvede v omyl poskytovatele , poskytnutím nepravdivých údajů a dotaci vyčerpá se ničeho nedopustil? Co jsme to tedy stvořili?

24.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 11.38 | Přečteno: 356 | Diskuse

Adam Mikulášek

Je třeba řešit negativní vedlejší účinky sociálního státu

Osobně považuji „sociální stát“ za velmi prospěšný, ale nelze popřít, že přispívá k odcizování lidí, krizi rodiny a hodnot, a hlavně k menší citlivosti lidí k utrpení jiných.

24.9.2017 v 11:20 | Karma článku: 26.00 | Přečteno: 630 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1656

Pracovala jsem 23 let jako fyzik v Akademie věd ČR. Po nedobrovolném odchodu z ní se věnuji publicistice. V současné době jsem šéfredaktorkou Kulturně-hospodářské revue, jejíž jméno z důvodu reklamy nemohu uvést.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.