Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Respekt odhalil svou tvář v celé své kráse

31. 03. 2020 8:33:45
Prezident ČR v letech 2003-2013, profesor ekonomie Václav Klaus si zase jednou dovolil říci pravdu nejen o ekonomickém dopadu koronaviru na naši ekonomiku, ale dokonce i o Evropské Unii.

V rozhovoru s redaktorkou Lidových novin Ivanou Pečínkovou zkritizoval EU za její špatné fungování, které koronavirus odhalil v celé jeho kráse. Poukázal na to, co cítí každý občan v naší a jistě i okolních zemích, že když nastane opravdu vážný problém, je pro nás EU naprosto bezvýznamná a že dokonce řada lidí doufá, že to jak se nyní chová bude její konec. Dokonce uvedl, že i když on si to nemyslí, byl by šťastný kdyby to tak bylo: „Řada lidí je najednou nadšená, že se Evropská unie tak odhalila, ve své bezvýznamnosti a bezcennosti. Že to snad už konečně všem dojde a bude konec tomu šílenému experimentu unifikace a likvidace národních států. Musím říci, že bych byl šťastný, kdyby to tak bylo. Ale nic takového nevidím. Bruselští papaláši se budou chovat tak, jak se chovali v posledních dnech, a nemyslím, že by od své zhoubné myšlenky násilného sjednocení Evropy chtěli někdy upustit." Také uvedl, že lidé z jeho blízkého okolí říkají, že se teď ukáže, že je nemožné financovat všechny zelené nesmysly EU a dále bojovat proti globálnímu oteplování. A nezapomněl připomenout, že se dočetl v australském měsíčníku Quadrant, že šíření koronaviru bude bránit teplé počasí, takže to globální oteplení bude přece jen k něčemu dobré, což se mu zdá strašně vtipné.

Dalo se očekávat, že se do něj za takovou troufalost pustí chvilkaři a další europeisté a ekoteroristé. Co si ale dovolil Schwarzenbergův časopis Respekt, to překročilo naprosto novinářskou etiku. O svobodě projevu a demokratické diskusi tolik slovně proklamované právě chvilkaři nemluvě. Jeho redaktor Ondřej Kundra v něm apeloval, aby lidé takovým lhářům nevěřili. Nazvat prezidenta naší země v letech 2003-2013 lhářem, to je opravdu přes čáru. To uráží celý národ. Nehledě k tomu, kde by byl pan Kundra i s celým knížecím Respektem, kdyby nezavedl v roce 1991 profesor Klaus, navzdory obrovské nevoli disidentů a obrodných komunistů, svou ekonomickou reformou v naší zemi kapitalismus a konvertibilní korunu. Dodnes nese ve světě tento jeho odvážný počin vyvedení země z komunistického marazmu přímo do kapitalismu jméno klausismus, stejně jako pro změny zavedené jeho přítelkyní baronkou Thatcherovou ve Velké Británii se vžil pojem thatcherismus. Již jen za to mu patří úcta národa, nás všech.

Na to, že mnoha novinářům chybí pokora jsme zvyklí, ale taková pýcha a arogance je přece jen moc. Co zbude po panu Kundrovi, co tak úžasného udělal pro naší zem, že si dovolí takto urážet takového prezidenta jen proto, že řekl pravdu o tom, co si lidé o EU říkají už běžne na ulicích. Ano, lidé se skutečně táží proč Evropská komise nevěnuje hrozbě COVID-19 pozornost, když má takovou možnost ukázat, jak dokáže své sliby o všeobjímajícím superstátu EU, který nás ochrání před vším nebezpečím, uvést do praxe.

Slyšel vůbec pan Kundra o komisařce pro zdraví Stelle Kyriakidis? Já o ní nic nezaznamenala a to má jistě k ruce veliký tým draze placených bruselských úředníků s patřičným odborným i europolitickým zázemím. O výrocích předsedkyně Evropské komise Ursule von der Leyen ve stylu „Kdo to mohl tušit!?“ raději pomlčím. Kdybych napsala, co si o nich myslím, mohla bych být obviněna panem Kundrou nejen ze lži, ale dokonce z xenofobie, nacionalismu, fašismu a paní Tydlitátová by mne mohla chtít opět upalovat na hranicích na náměstích našich měst. Ani místopředsedkyně EK komisařka Věra Jourová si ve shonu důležité práce se starostmi o chybné dotace pro ČR, genders problémy, sexismus a podobné euronesmysly si zřejmě vůbec nevšimla, že v západní Evropě umírají stovky občanů na vir COVID-19, že její zem má uzavřené hranice s Německem, zavřené hospody, kina, divadla... A dokonce i vždy tak halasná německá kancléřka Merkelová, která se snažila po vzoru komunistických vůdců poručit nejen větru a dešti, ale dokonce změnit rovnou teplotu celé zeměkoule, jen cosi neurčitého pípla. Už nezve pyšně se slovy "My na to máme" miliony přistěhovalců čekajících v bědných táborech na řeckých hranicích do své země, aby jí pomohli vybudovat z EU jednotný vysněný monstrstát, který nás před vším ochrání. A to zatím vypukla epidemie pouze s lehkou nemocí. Nedej bože, aby byla zavlečena do Evropy opravdu smrtící infekce či vstoupily do ní války.

Ať se to Respektu líbí nebo ne, ukázalo se, že činy a skutky za EU v této vážné chvíli prostě nestojí. Že opravdu vážnou hrozbu, musí každý její stát řešit po svém a sám. Že se po velkých slovech o Schengenu zase rozumně vracejí státy k ochraně svých hranic. Že všichni vidíme, jak je nutné vědět, koho do své země pustíme a koho ne.

A tuto její ignoranci nemůže omluvit ani to že podle pana Kundry „Evropská unie pro Česko uvolní na pomoc s dopady koronaviru kolem 25 miliard korun. S rouškami nám leteckým mostem pomohlo NATO." Nehledě k tomu, že nevím, kde tuto informaci sebral, měl by si uvědomit, že podle ekonomů nnás stojí členství v EU přes 100 miliard korun ročně a že již nyní existují seriozní odhady propadu dluhu rozpočtu ze 40 na 300 miliard korun díky koranoviru.

A jeho tvrzení, že "Klaus nás chce táhnout do rusko-čínského marasmu. Počet lhářů a rozbíječů našeho západního, demokratického směřování, jako je Klaus, bude v krizi nepochybně narůstat. Nenechte se oblbnout. Co s takovými rozvraceči našeho směřování?“ je již nejen naprostý nesmysl, ale přímo šíření nepodložené poplašné zprávy a troufám si říci, abych použila Kundrův výraz, sprostou a jistě záměrnou lží.

A na závěr připomínám, že s panem Kundrou prezident Klaus krávy nepásl.

Text k fotu: Prezident Václav Klaus varuje před německou EU, snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

Autor: Ivana Haslingerová | úterý 31.3.2020 8:33 | karma článku: 7.65 | přečteno: 266x

Další články blogera

Ivana Haslingerová

J.E. Mons. Petr Piťha naléhavě varuje před úplným rozpadem naší společnosti

Jeho Excelence Kaplan Jeho Svatosti, Prof. PhDr. Petr Piťha, CSc., bývalý mistr školství České republiky v první vládě Václava Klause se připomíná našemu národu vždy ve velmi vážných dobách.

1.6.2021 v 8:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Ivana Haslingerová

Sto desáté výročí narození vítěze nad světovým komunismem

Celý svět by si měl s velkou úctou připomenout státníka, který významně urychlil pád celosvětového komunismu, díky čemuž žijeme již dlouho ve svobodě a demokracii.

14.2.2021 v 11:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 8 | Diskuse

Ivana Haslingerová

Dne 3.2.2021 vzniklo nové politické uskupení Volný blok

Páni poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko představili dne 3.2.2021 v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nové politické uskupení Volný blok-Česká suverenita pomocí něhož chtějí sjednotit národovecké a vlastenecké síly.

5.2.2021 v 9:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Ivana Haslingerová

Batolátko Oliverek potřebuje na záchranu života genovou terapií okamžitě 31 milionů Kč

I když stále zůstává hlavním tématem kolem nás jen chřipkový koronavirus, mnohé rodiny s nemocnými dětmi žijí svým vlastním opravdu hrozivým trápením, na které samy nestačí. Patří mezi ně i rodina malého Oliverka.

17.4.2020 v 11:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 11 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Lubomír Stejskal

O jednom domnělém prvenství TV Nova

Televize Nova se ráda chlubí tím, že tu či ona zprávu zvěstovala divákům jako první. V době zpravodajské plurality umocněné internetem je takové tvrzení více než odvážné. Až příliš často je totiž „druhá“.

13.9.2021 v 22:56 | Karma článku: 15.72 | Přečteno: 616 | Diskuse

Martin Faltýn

Dneska jsou všichni odborníci - na Belmonda!

Bože můj, česká média se zvrhla v jeden jediný bulvár. J. P. Bemondo zemřel a všichni mediální supi se snaží na něm přiživit. Napsal bych to jinak, ale nechme na hlavě. Tolik humoru ode mne zase nečekejte.

10.9.2021 v 11:55 | Karma článku: 37.44 | Přečteno: 5289 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Kdo není na facebooku, jako by nebyl

Neexistence na sociální síti, resp. její nenavštěvování a v případě výjimečné návštěvy žádné komentáře a lajky, vede k dojmu, že jste přestal žít.

27.8.2021 v 14:05 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 321 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tak trochu fake news, tak trochu Rádio Jerevan

Začněme tím, co se objevilo 18. srpna na serveru Seznam Zprávy. Titulek: „Tálibán poskytl omylem rozhovor izraelské televizi“ (obr. 1). Svého druhu senzace, která se ale skutečně stala.

18.8.2021 v 21:25 | Karma článku: 20.33 | Přečteno: 687 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Když se profesor prezentuje jako osel

Ten profesor se jmenuje Ahmad Nofal. Jordánec. V pátek 6. srpna 2021 vystoupil ve vysílání kanálu televizi Yarmouk a divákům sdělil moudra, která ... která bychom od držitelé této pedagogické hodnosti nečekali.

15.8.2021 v 22:15 | Karma článku: 27.94 | Přečteno: 1087 | Diskuse
Počet článků 369 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1500

Pracovala jsem 23 let jako fyzik v Akademie věd ČR. Po nedobrovolném odchodu z ní se věnuji publicistice. V současné době jsem šéfredaktorkou Kulturně-hospodářské revue, jejíž jméno z důvodu reklamy nemohu uvést.

Najdete na iDNES.cz